ABD'de dinozorlar çağından kalma bir balık kıyıya vurdu

  • 09:30 12 Mayıs 2018
  • Ekoloji
HABER MERKEZİ - ABD''nin New Jersey eyaletinde dinozorlar çağından kaldığı tahmin edilen 245 milyon yıllık iki metrelik bir balık kıyıya vurdu. 
 
Günümüzden 245 milyon yıl önce dinozorlar çağında yaşadığı sanılan bir balık, ABD'nin New Jersey eyaletinde kıyıya vurdu. İki metre boyunda olan balığı Osland Beach State Park bölgesinde bulan Stephanie Hall isimli kadın, "Kumda bir canlı fark ettim. Yanına gidince şoke oldum. Gözlerime inanamadım. Hemen fotoğrafını çekip, sosyal medyada paylaşarak uzmanlardan ve balıkçılardan bunun ne olduğuna dair yardım istedim" dedi.
 
Karaya vuran balık hakkında konuşan uzmanlar ise "Bunun bir Atlantic sturgeon (Atlantik Mersinbalığı) olduğunu düşünüyoruz. Dinozorların yok oluşunu görüp hayatta kalan deniz canlılarından bir tür. Ancak bu bölgede son yıllarda nesillerinin tükendiğini düşünüyorduk. Ortalama ömürleri 65 yıl oluyor. Yetişkinleri 5 metreye kadar büyüyebiliyor" dedi. Uzmanlar daha fazla bilgi edinebilmek için balığın kalıntılarını incelemek üzere laboratuara götürdü.