HDP'liler Adana ve Hatay'da halk ile bir araya geldi

  • 18:15 16 Mayıs 2018
  • Güncel
 
HABER MERKEZİ - HDP, Adana ve Hatay'da vekillerin de katılımı ile halk buluşmaları gerçekleştirdi. Hatay'daki buluşmada konuşan Şırnak milletvekili Leyla Birlik, yeni bir yaşamı kadınların öreceğini belirtti. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Örgütü'nün seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Adana'da partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Demokratik sivil toplum kurumlara dönük sürdürülen ziyaretlerde, HDP heyeti bugün de Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) şubelerini ziyaret edip, yöneticileriyle görüştü.
 
Yapılan ziyaretler ülkenin içerisinde bulunduğu durum, AKP politikaları ve seçimlerin önemi konuşuldu.
 
HDP heyeti, daha sonra HDP Ceyhan İlçe Örgütü binasında halkla bir araya geldi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada konuşan HDP MYK Üyesi İlknur Birol, 24 Haziran'ın bir dönüm noktası olduğunu belirterek, kadınlara büyük bir görev düştüğünü söyledi. İlknur, "Biz kadınlar başaracağız" dedi. 
 
Hatay
 
HDP Hatay İl Örgütü de, seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in katıldığı çalışmalar kapsamında Antakya Gazetesi, Çekmece Dolmuş Kooperatif ve engelli derneklerini ziyaret etti. 
 
Leyla, daha sonra Hatay'ın Erzin ilçesinde bulunan partilerinin İlçe Örgütü binası önünde halkla bir araya geldi. 
 
Alkış ve sloganlarla karşılanan Leyla, AKP'nin artık ülkeyi yönetemediğini belirtti. Yeni bir yaşamı örmek için kadınların omuzlarına daha fazla yük düştüğünü belirten Leyla, baskın seçimden güçlü çıkmak için daha çok çalışmak gerektiğini vurguladı.