İÜ’lü kadınlardan cinsel saldırıda bulunan erkeğe özsavunma

  • 20:10 20 Nisan 2018
  • Güncel
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu, üniversitenin hukuk fakültesi öğrencisi Siyabend Ş.’nin birçok kadını cinsel saldırı ve cinsel tacize maruz bıraktığını açıklayarak özsavunmada bulundu. 
 
Etkin Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu, üniversitenin hukuk fakültesi öğrencisi Siyabend Ş.i isimli erkeğin birçok kadını cinsel saldırı ve cinsel taciz girişimine maruz bıraktığını açıklayarak fotoğrafını yayınlayıp teşhir etti.
 
Kadın Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğun açıklaması şu şekilde: 
 
"İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Siyabent Ş., üniversitedeki birçok kadını tacize ve tecavüz girişimine maruz bırakmıştır. Sistematik tacizci olan bu kişiye üniversitemizde yer yoktur. Tacizci akademisyenin kapısını mora boyayan, tacizci ÖGB'yi okula sokmayan kadınlar olarak erkek şiddetinin önüne dayanışmamızla set çekeriz. Başta üniversitemizde olmak üzere bulunduğumuz her alanda, tacizcilerin ellerini kollarını sallayarak rahat bir şekilde gezmesine izin vermeyiz. Öz savunmamızla ve dayanışmamızla güvenli alanları biz kadınlar oluşturacağız."
 
Kadınlar ayrıca Siyaben Ş. isimli erkeğe özsavunmada bulunarak videosunu sosyal medyada paylaştı.