HDP Diyarbakır'da ilk kadın seçim bürosunu açtı

  • 17:38 16 Mayıs 2018
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP Kadın Meclisi tarafından merkez Kayapınar ilçesinde kadın seçim bürosu açılışı büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirildi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde Kadın Seçim Bürosu'nun açılışını gerçekleştirdi. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Meclis Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Şırnak Milletvekili Aycan Irmez ve çok sayıda kadının katılımıyla açılış yapıldı. 
 
Burada konuşan Dilan Dirayet Taşdemir, kadınların Ramazan ayını kutladı. Kadın seçim bürosunun açılışını Taybet İnan ve tüm devrimci kadınlar adına yapıldığını belirten Dilan, "Bu ülkeye kadınlar özgürlük, demokrasi ve barış getirecek" dedi. 
 
Kadın seçim bürosu açılış etkinliği, kadınların zılgıtları ve "Jin Jiyan Azadî" sloganları eşliğinde çekilen  halaylar ile sona erdi.
 
Merkez Bağlar ilçesi ve Huzurevleri mahallelerinde de HDP'nin seçim büro açılışları yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışlarda, halaylar eşliğinde "Biji HDP" sloganları atılarak açılışlar gerçekleştirildi.